خانه / پاسخ مشاوره / مجازات حمل و نگهداری ۲۰۰ سی سی مشروب و ۸ گرم حشیش

مجازات حمل و نگهداری ۲۰۰ سی سی مشروب و ۸ گرم حشیش

با سلام

تو ماشینم کنار خیابان منتظر یکی از دوستانم بودم که ماموران کلانتری به من مشکوک شدن و من رو از ماشین پیاده کردن و مشغول گشتن ماشین شدند. من دو روز قبل تو مهمونی بودم که مشروب و حشیش استفاده میشد. مصرف کردم و مقداری هم در ماشین برای مصرف شخصی داشتم و باقیمانده از اون شب بود. مشروبی که داشتم خارجی بود و ۱۷ درصد الکل داشت . پلیس اونا رو پیدا کرد و گرفت و من رو به کلانتری بردند و باقی ماجرا. من مقدار حشیش و مشروب رو نمیدونستم که چقدره فقط برای مصرف شخصی که گاهی استفاده میکردم نگه داشته بودم. حالا با این اوصاف برام پرونده تشکیل دادن.

می خواستم بدونم میزان جریمه و مجازات مقداری که تعیین کردن از حشیش و مشروب که ، حشیش ۸ گرم و مشروب ۲۰۰ سی سی است برای من چقدره؟

آیا امکانش هست با توجه به اینکه دفعه اولی هست که من رو می گیرند و قبلا سابقه نداشتم، تخفیف بگیرم؟ میدونم یه چیزایی که شلاق و زندان داره گرفتن مواد و مشروب، ولی امکان داره این مجازات ها به جریمه نقدی تبدیل بشه ؟

پاسخ : 

دوست عزیز ؛ طبق بند ۱ ماده ۵ قانون مبارزه با  مواد مخدر، مجازات حمل مواد مخدر ( حشیش ) به این میزان تا دویست هزار ریال جریمه نقدی و تا سی ضربه شلاق است.
همچنین وفق ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامی حمل مشروبات الکی به میزانی که از شما کشف و ضبط شده، ۶ ماه تا یکسال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی پنج برابر ارزش عرفی (تجاری) مشروب مجازات خواهد داشت .
البته درصد الکل مشروب الکلی در میزان مجازات تآثیر ندارد !!!
شما به علت اینکه تا به حال سابقه کیفری نداشته اید، می توانید از دادگاه تقاضای تخفیف مجازات نمایید که با صلاحدید قاضی رسیدگی کننده مجازات می تواند شامل تخفیف گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>